Dani kruha
Autor: Ivana Hrga, 17. 10. 2016.

U ponedjeljak 17. listopada u našoj školi obilježili smo Dane kruha - Dane zahvalnosti za plodove zemlje.

Malom svećanošću, uz recitacije, pjesme i blagoslov izrazi smo zahvalnost na svim plodovima, uspjesima i radostima kojima smo darivani tijekom cijele godine.

Predivan blagdanski stol u atriju škole ukrasili su učenici s kruhovima, kolačima i raznim pecivima koje su napravili uz pomoć svojih roditelja.

Neodoljivi miris kruha vratio nas je u neka davna vremena kada je kruh bio suštinska hrana i oko kojeg se okupljala cijela obitelj.

Školsku svećanost  upotpunio je fra Žarko Mula udijelivši svima blagoslov.

Recitacije su izvodili učenici 1.a i 2.a razreda te recitatorke Anamarija, Lara, Margarita i Korina, a pjesme zahvale otpjevali su učenici 3.a razreda i školskog zbora.

Tom prigodom u atriju škole  postavljena je etno izložba starih predmeta koja nas je vratila u već pomalo zaboravljeni svijet naših prabaka i pradjedova.

I na kraju svi su se učenici počastili slatkim i ukusnim pecivima koji su u tren oka nestali sa stola.

FOTOGALERIJA  1

FOTOGALERIJA 2