O nama

Naša škola već od sedamdesetih godina prošlog stoljeća, uz suglasnost grada uspješno organizira rad  u produženom boravku, te se kvalitetno skrbi za dijete tijekom cijelog dana.

Produženi boravak je neobvezan,  organizirani oblik odgojno - obrazovnog rada namijenjen učenicima razredne nastave.

Jedan je od modela kojim se kvalitetno i sustavno zbrinjava dijete mlađe  školske dobi  te mu se organizira prehrana, vrijeme za učenje i slobodne aktivnosti.

Učenici rade samostalno, ali u svakom trenutku mogu zatražiti i dobiti objašnjenje. Zadaće se ispravljaju čim ih dijete napiše te tako dijete dobiva povratnu informaciju o usvojenosti znanja. Djetetu se pruža mogućnost ispravka pogreške i na taj mu se način jača samopouzdanje.

Kroz kreativan rad učiteljica, učenici usvajaju socijalne vještine, radne navike te uče kako učiti. Rad i igra u boravku snažno utječu na emocije učenika, sigurnost u sebe, samopoštovanje, povjerenje u prijatelje, međusobnu suradnju, pomaganje, odgovornost spram novih obveza, znatiželju, samovrednovanje, osjećaj uspješnosti, snalažljivost, kreativnost, pravo na pogrešku te i prihvaćanje istih kako svojih tako i
kod drugih učenika.

U slobodno vrijeme od 11 i 30 do 14 sati organizirane su različite aktivnosti:
- odmor, igre po izboru učenika
- likovne, plesne i dramske radionice
- igraonice, čitaonice,informatika
- odlazak u kino, kazalište, muzej, galerije
- šetnje Zvončacom, Marjanom  i gradom

Radionica u Galeriji Ivana Meštrović

Stvaramo naše slikovnice. Pogledajte Na dobro vam došla Sudamja.

Možete vidjeti kako dani prolaze u produženom boravku.