Stručna služba

Branka Jerković, dipl. pedagog

email: branka.jerkovic@skole.hr

Radno vrijeme: ponedjeljak-petak 8.00-14.00

Psihologinju i pedagoginju možete kontaktirati na telefon 021 358 144.

Obilježili smo Dan ružičastih majica
Autor: Tanja Laušić, 28. 2. 2018.

Zadnje srijede u veljači naša se škola obojala u ružičastu boju kao znak potpore akciji Dan ružičastih majica koju od 2014. godine u Republici Hrvatskoj organizira Centar za edukaciju i prevenciju nasilja.

Pokret je nastao u Kanadi potaknut dirljivom pričom srednjoškolca koji je u znak podrške majci oboljeloj od raka odlučio u školu obući ružičastu majicu čime je postao žrtva nasilja. U znak potpore u pomoć mu je priskočila grupa dječaka koji su podijelivši ružičaste majice školom odaslali poruku o važnosti tolerancije i nenasilničkog ponašanja. Njihova poruka uskoro je poprimila globalni karakter.

U znak potpore njima, ali i svim žrtvama nasilja, na taj se dan u mnogim državama svijeta organiziraju aktivnosti te se nose ružičaste majice kao simbol borbe protiv nasilja među vršnjacima.

Aktivnosti kojima smo obilježili ovaj dan pokazale su kako nam je bitan pozitivan stav i jedinstvo. Bedževima s prigodnim porukama koje su izrađivali svi učenici naše škole, ružičastim majicama, plakatima, pjesmom i ostalim aktivnostima poslali smo jasnu poruku protiv bilo kakvog oblika vršnjačkog nasilja u našoj Školi. Jako smo ponosni na ideje naših učenika, kreativnost i trud koji su uložili.

Neke od aktivnosti možete pogledati ovdje

Video učenica 1.a razreda možete vidjeti u "Priloženi dokumenti".

video-1519838698_(1).mp4 (1,018.04 KB)

Obilježili smo Dan ružičastih majica
Autor: Tanja Laušić, 28. 2. 2018.

Neke od aktivnosti možete pogledati ovdje

Video učenica 1.a razreda možete vidjeti u "Priloženi dokumenti".

video-1519838698_(1).mp4 (1,018.04 KB)