Stručna služba

Branka Jerković, dipl. pedagog

email: branka.jerkovic@skole.hr

Radno vrijeme: ponedjeljak-petak 8.00-14.00

Psihologinju i pedagoginju možete kontaktirati na telefon 021 358 144.

Projekt razmjene učenika Split - Lindlar
Autor: Tanja Laušić, 6. 6. 2017.

U svibnju je realiziran prvi dio projekta razmjene učenika, a uskoro nas očekuju nove avanture i nastavak projekta jer naši učenici putuju u Njemačku kod svojih domaćina koji ih nestrpljivo očekuju.

Učenici naše škole i učenici iz njemačkog grada Lindlara već su dva puta (posljednji put prije tri godine) zajedno surađivali u istraživanju zajedničke prošlosti. Sada projektom „Split nije samo Dioklecijan“ nastavljamo našu suradnju. Projektu su se pridružili i učenici šestih, sedmih i osmih razreda OŠ „Spinut“.

Pored kulture i tradicije grada Splita učenici gore navedenih škola zajedno su s učenicima iz Lindlara istraživali zavičajnu povijest, obilazili su povijesne lokalitete i muzeje u bližoj okolici, sudjelovali su u raznim radionicama, te  osmisliti prezentacije.  Posjetili su Omiš, Radmanove Mlinice, Makarsku, Salonu, Kaštela, Trogir, Klis, Sinj te Modro i Crveno jezero. Djelić dojmova možete vidjeti u priloženom fotoalbumu.

Radom na ovom projektu učenici će primjenjivati znanja koja su stekli u učionici, samostalnim i timskim istraživanjem rješavat će probleme te razvijati kreativnost i jezične kompetencije. Ovaj način rada učenike visoko motivira za učenje novih sadržaja, te za učenje stranih jezika.

Fotoalbum: http://os-meje-st.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=265

Projekt razmjene učenika Split - Lindlar
Autor: Tanja Laušić, 6. 6. 2017.

Fotoalbum: http://os-meje-st.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=265