Stručna služba

Branka Jerković, dipl. pedagog

email: branka.jerkovic@skole.hr

Radno vrijeme: ponedjeljak-petak 8.00-14.00

Psihologinju i pedagoginju možete kontaktirati na telefon 021 358 144.

LIONS QUEST - VJEŠTINE ZA ADOLESCENCIJU
Autor: Tanja Laušić, 12. 12. 2019.

Ove školske godine proširili smo naše Školske preventivne programe uvođenjem  preventivnog programa pod nazivom VJEŠTINE ZA ADOLESCENCIJU (Lions guest skills for adolescence) koji je  nastao kao rezultat suradnje  Ureda za droge i kriminal pri Ujedinjenim narodima (UNODC – United Nations Office on Drugs and Crime)  i LIONS  pokreta.

Program se nalazi u američkoj i europskoj bazi znanstveno evaluiranih, učinkovitih programa, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja u suradnji s UNODC-em,  tijekom rujna i listopada osposobilo se 85 učitelja i stručnih suradnika za njegovu provedbu  u Republici Hrvatskoj. U implementaciju ovog programa u Hrvatskoj, uključena je 41 osnovna škola, među kojima se nalazi i naša škola. Educirane su dvije razrednice petog i šestog razreda, te stručna suradnica psihologinja, koje će u sljedeće dvije školske godine provoditi ovaj preventivni program na satovima razrednika sa dva razreda naše škole.

Lions Quest je program kojemu je temelj poticanje socijalno-emocionalnih kompetencija kod djece i mladih,  s područjem djelovanja na sprječavanju bullinga i ovisnosti o drogama, sprječavanju nasilja i i konfliktnih situacija. To je program za poučavanje socijalnih vještina, izgradnju karaktera i učenje o vrijednostima u društvu.

Vjerujemo kako će ovaj preventivni program, uz ostale koji se već provode,  doprinijeti osnaživanju učenika naše škole za sve izazove odrastanja.

Tanja Laušić, psihologinja

LIONS QUEST - VJEŠTINE ZA ADOLESCENCIJU
Autor: Tanja Laušić, 12. 12. 2019.

Tanja Laušić, psihologinja