Upis djece u prvi razred za školsku godinu 2020./2021.
Autor: Tanja Laušić, 9. 2. 2020.

Prijava djece za upis u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2020./2021. provodit će se u vremenu od 10. do 20. veljače 2020. godine., elektronskim putem na obrascu prijave upisa. Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenom na web stranici Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko-dalmatinske županije (https://www.dalmacija.hr/)

Školski obveznici su:

• djeca rođena od 1. travnja 2013. do 31. ožujka 2014.,
  • djeca rođena od 1. travnja 2014. do 31. prosinca 2014. za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,
  • djeca kojima je za šk.god. 2019./2020. rješenjem Ureda, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,
  • djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole.

Učenik se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu odnosno upisnom području škole (matična škola), gdje se obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled) sukladno dogovoru sa roditeljem.

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (produženi boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave, prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Nakon obavljene prijave djeteta Upravnom odjelu, roditelj odnosno staratelj obavezno se treba javiti školi u vremenu od 2. do 9. ožujka 2020. god. svaki radni dan od 9 do 12 sati radi dogovora o terminu testiranja djeteta i liječničkom pregledu. Prilikom predupisa nije potrebna nazočnost djeteta.

Potrebna dokumentacija:

- kopija domovnice (bez obzira na termin izdavanja)
- kopija rodnog lista (bez obzira na termin izdavanja)
- OIB djeteta

• Za prijevremeni upis roditelj odnosno staratelj osim prijave online, prilikom dogovora o testiranju dostavlja osnovnoj školi i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove.
  • Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca sa težim oštećenjem zdravlja), roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Upravnom odjelu na priloženom Obrascu 6. Uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju.
  • Za odgodu upisa za šk.god 2020./2021. ne podnosi se zahtjev već je potrebno u prijavi online označiti: „najava za odgodu upisa“.​​​

OBAVIJEST ZA UPIS U PRODUŽENI BORAVAK

Roditelji čija djeca ne pripadaju upisnom području naše škole, a žele dijete upisati u  produženi boravak dužni su prijaviti i testirati dijete u matičnoj školi.

Istovremeno u navedenom terminu (od 2. do 9. ožujka 2020. od 9 do 12 sati) prijavljuju dijete i u našu školu radi evidencije.

Svi roditelji koji upisuju djecu u produženi boravak u našoj školi, osim gore navedenih dokumenata obavezno prilažu još i ove dokumente:

- uvjerenje o prebivalištu za dijete i jednog roditelja

- potvrde o radnom odnosu roditelja

Lijepo molimo sve roditelje da se pridržavaju ovih uputa i termina upisa.

Dobro nam došli!

Stručna služba škole                          Ravnateljica