Pipi Duga Čarapa putuje Hrvatskom
Autor: Ivana Čolak, 16. 10. 2019.

Učenici 3.a razreda, s učiteljicom Marijom Vujević, Ivanom Čolak i knjižničarkom Sanjom Mamić, uključili su se u Erasmus + program na nastavnoj platformi eTwinning.  U projektu Pipi Duga Čarapa putuje Hrvatskom lutka Pipi dolazi iz Švedske i upoznaje naše gradove, kulturu i običaje.

Pipi je stigla i u našu školu i zabilježila sve zanimljivo u svom dnevniku.  Zaključila je da joj treba više od tjedan dana za upoznati ljepote našega grada.

Prošetala je Dioklecijanovom palačom, dotaknula zlatni palac Grgura Ninska i zaželjela želju za koju se nadamo da će se ostvariti. Divila se našem moru i kipovima Ivana Meštrovića. Trećaši su joj pokazali predivni obzor s Mosora i izvor rijeke Žrnovnice. Uh, baš se umorila u obilasku.

Mi, učenici, upoznali smo se sa Švedskom, saznali da je ta kraljevina na sjeveru Europe, čitali smo ulomke romana Pipi Duga Čarapa, gledali film i slušali pjesme švedske grupe ABBA.

Pozdravili smo se s lutkom Pipi i ispratili je na put  u Bjelovar.