preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Meje" Split

Login
Tražilica
eTwinning škola

Virtualna knjižnica

Virtualna knjižnica
OŠ Meje

60 godina škole

Korisne poveznice

Školski list PB-a

 

Priloženi dokumenti:
Produzenko web.pdf
Produzenko 2.pdf

e-Škola

Sigurno na internetu

Arhiva vijesti

Arhivu objavljenih vijesti možete pronaći po godinama ovdje

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
EDIT CodeSchool 2022./2023.
Autor: Josip Reić, 5. 9. 2022.

Dragi učenici sedmih i osmih razreda, poštovani roditelji,

I ove školske godine u Osnovnoj školi Meje održavat će se EDIT Code School - besplatna škola primijenjenog programiranja. Uz moto "Znanje dostupno svima" u našoj županiji se već šestu godinu za redom organizira EDIT - besplatna škola primijenjenog programiranja u kojoj učenike poučavamo osnovama programiranja te izradi web aplikacija.

Kroz osnovni tečaj u osnovnim školama (7. i 8. razred) polaznici ulaze u svijet razvoja inteligentnih web aplikacija (RIWA 1.0) koristeći osnove umjetne inteligencije, neuronskih mreža i računalnoga vida, a usvojit će i osnove HTML-a, CSS-a i JavaScripta - programski jezici i tehnologije koje danas dominiraju web svijetom.

Polaznici uče u malim grupama od maksimalno 15 učenika, a nastava se održava subotom ili u dogovoru s učiteljima neki drugi dan u tjednu u trajanju od 2 školska sata. Kroz 20 sati predavanja i 20 sati vježbi, učenici će uz pomoć mentora izraditi projektni rad te mogu osvojiti vrijedne nagrade.

Mentori u projektu iz OŠ Meje su učitelji Marijana Polić Kuko, prof. inf. i mat. i Josip Reić, mag. educ. inf.

Prijave su otvorene do 23. 9. 2022. online putem, ispunjavanjem obrasca na adresi https://www.ictzupanija.hr/edit






[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
 

Drage učenice i učenici, poštovani roditelji,

Razvoj računalne znanosti omogućio je stvaranje informacijsko-komunikacijske tehnologije koja je snažno i temeljito promijenila svijet oko nas. Računala su primijenjena u svim područjima današnjeg života. Digitalna pismenost je danas neophodna svakom pojedincu. Većina poslova 21. stoljeća zahtijeva razumijevanje i primjenu računalne znanosti.

Učenje Informatike priprema učenika za mnoga područja djelovanja. Učenici će postati informatički pismeni; razvijati digitalnu mudrost, kritičko mišljenje, kreativnost i inovativnost; razvijati računalno razmišljanje, sposobnost rješavanja problema i vještinu programiranja, razumjeti i primjenjivati sigurnosne preporuke.

Nastava informatike u osnovnoj školi u 5. i 6. razredu je obavezan predmet, a u 7. i 8. izborni. Nastava informatike se realizira u skladu s odrednicama novog kurikularnog predmeta Informatika pripremljenog u sklopu cjelovite kurikularne reforme.

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_03_22_436.html

Domene novog kurikuluma:

  • Informacije i digitalna tehnologija,
  • Računalno razmišljanje i programiranje,
  • Digitalna pismenost i komunikacija
  • e - Društvo
 
 
Stavlja se naglasak na ishode učenja kao što su stvaranje sadržaja, pronalaženje rješenja, kreativnost i inovativnost,te sigurnost u korištenju interneta. Na taj načinučenici postaju aktivni korisnici, tvorci novih sadržaja i programskih rješenja umjesto pukih korisnika tehnologije.

Koristimo pametnu ploču u nastavi. Računala omogućavaju izvođenje svih potrebnih programa.

Na nastavi informatike ćemo usvajati sve sadržaje propisane nastavnim planom i  programom koristeći komplet Školske knjige: udžbenik, radnu bilježnicu i digitalne višemedijske materijale.

Nastavnici:

Josip Reić

Nina Mikelić

Marijana Polić Kuko

         

preskoči na navigaciju