Tjedan disleksije
Autor: Sanja Mamić, 13. 10. 2022.

Za sve roditelje, učitelje i logopede tu je vježbenica za razvoj čitalačkih vještina za djecu od 1. do 4. razreda. U njoj je 27 priča i slikopriča spremnih za printanje.

"Posljednje dvije godine povodom tjedna disleksije (3.- 9. listopada) tiskali smo slikovnice čije su autorice dvije djevojčice s disleksijom. Slikovnice smo podijelili gradskim i školskim knjižnicama kako bi ih u svakom kraju Hrvatske neko dijete s disleksijom moglo pročitati i znati da postoji još djece kojima je čitanje teško.

Ove smo godine pripremili nešto drugačiji materijal. Znamo kako je teško pronaći dobar materijal za vježbanje čitanja i razumijevanja pročitanog. Zato smo zamolili logopede da nam ustupe priče koje su sami napisali. Prikupili smo 27 priča i slikopriča sa zadacima razumijevanja pročitanog za učenike od prvog do četvrtog razreda. Tekstove su nam ustupili logopedi iz cijele Hrvatske i još jednom im zahvaljujemo na tome."

izvor: https://www.omoguru.com/hr/hr-omoblog/lexie-hr/poklanjamo-vjezbenica-za-razvoj-vjestina-citanja-i-razumjevanja-teksta/?fbclid=IwAR0n6KMLAyXUsJPEJ5ssHVyZfTVUsTE8E_XG1M3aEZ6oqAwMQQxP2I7vsb8