ZDRAVE IDEJE PRETVORILI SMO U DJELA
Autor: Tanja Laušić, 12. 4. 2018.

Svečanošću kojom završavaju aktivnosti projekta „Pretežno vedro“, obilježili smo Svjetski dan zdravlja (07.04.2018.) i početak Dana preventive (07.04. - 31.5. 2018.) u našoj školi.

Na priredbi su predstavljene sve aktivnosti koje smo zadnje dvije godine provodili s učenicima. Projektnom aktivnošću Zidovi nisu prepreke naše zdrave ideje pretvorili smo u djela.

Na početku priredbe naši voditelji – učenici Marita Miodrag i Vito Drnasin, pozdravili su naše drage goste, predstavnike Grada, predstavnike Agencije za odgoj i obrazovanje te voditelje projekta: Nastavni zavod za javno zdravstvo SDŽ– službu za mentalno zdravlje.

Pozdravnu riječ i dobrodošlicu svim dragim gostima poželjela je naša ravnateljica Majda Asanović i uručila zahvalnice našim suradnicima.

Dr. Željko Ključević, voditelj Službe za mentalno zdravlje NZJZ SDŽ uručio je zahvalnice za djelatnike OŠ Meje: Ravnateljici Majdi Asanović, knjižničarki Sanji Mamić i psihologinji Tanji Laušić.

Projekt Pretežno vedro provodi se od 2011. godine u odgojno-obrazovnim ustanovama pod vodstvom stručne suradnice Mirele Grbić, prof. defektolog iz NZJZ SDŽ. – Služba za mentalno zdravlje.

Zajednička suradnja ostvarena je kroz brojne aktivnosti, a to su: Početak je pola cijeloga, izložba Plakati za dušu u OŠ Meje, prvo školsko i međuškolsko natjecanje u emocionalnoj pismenosti, igrokaz „Sva lica osjećaja“, ciklus radionica Mislimo srcem, društvena igra Memory „Pretežno vedro“.

Projektne aktivnosti predstavile su knjižničarka i psihologinja. Uz školski zbor, pjesmom i plesom razveselili su nas učenici razredne i predmetne nastave.

Našu svečanosti pratili su predstavnici medija - Slobodne Dalmacije, HRT 4 i TV Jadrana na čemu im od srca zahvaljujemo!

TV Jadran: Pretežno vedro (Početak priloga -19:04 min)