Projekt „Čitamo mi u obitelji svi“
Autor: Sanja Mamić, 9. 3. 2018.

Nastavljamo s čitanjem u krugu obitelji!

I ove godine provodimo nacionalni projekt poticanja čitanja „Čitamo mi u obitelji svi“. Naš  knjižnični ruksak, sa sedam novih i zanimljivih knjiga, putuje među učenicima 3.a razreda. Svakog petka jedan učenik nosi ruksak kući i idućih pet dana cijela obitelj sudjeluje u zajedničkom čitanju barem petnaest minuta dnevno. U srijedu učenik vraća ruksak u školu i ima prigodu prepričati sve lijepo i zanimljivo što je doživio.

Važno je napomenuti da nije potrebno pročitati sve knjige od korica do korica, već izabrati ponešto zanimljivo. Cilj projekta je poticanje čitanja i razvoj tehnike čitanja, na način da se i roditeljima ukaže na važnost čitanja pred djecom i s djecom.

U ruksaku, osim knjiga, nalazi se i bilježnica dojmova u kojoj učenici opisuju svoje lijepe trenutke tijekom zajedničkog čitanja. A nekad se doživljaj pretvori i u  pjesmu...

Knjige

Za knjige ne treba brige.

Knjige korice imaju

Po njima se filmovi snimaju.

Neke su kratke i slatke,

neke su tužne i ružne.

Svaka svog pisca ima,

A u nekima je čak i rima.

Lijepo je knjige pisati,

A još ljepše čitati.

Volim čitati knjige

Jer tada nemam nikakve brige.

Petra, 3.a

Projekt je organizirala Hrvatska mreža školskih knjižničara, a provode je knjižničari osnovnih škola diljem Hrvatske.

Nadamo se da će svaki učenik i članovi njihovih obitelji pronaći nešto zanimljivo i poučno!

Ugodno obiteljsko druženje s knjigama želi vam knjižničarka Sanja i učiteljice Slavica i Jadranka!

Galerija slika