Književni susret
Autor: Sanja Mamić, 10. 3. 2016.

Književnik Božidar Prosenjak posjetio je našu školu u utorak, 8.ožujka.

Učenici su imali priliku upoznati pisca čije su tri knjige: „Miš“, „Sijač sreće, i „Divlji konj“ na popisu lektirnih naslova i  saznati nešto o njegovom književnom stvaralaštvu.

Na početku susreta članovi grupe „Mladi knjižničari“ pročitali su njegovu pjesmu „ Pjesnik“ i kratku biografiju. Na zanimljiv i humorističan  način autor je pričao o svome djetinjstvu i školovanju, o ljubavi i odabiru životnog zanimanja. Odgovarajući na pitanja učenika podijelio je s nama neke tajne, a i savjete. Veselim pripovijedanjem sve nas je nasmijao.

Na samom kraju, Sara Barišić (učenica 3.a),  pročitala je  svoju „Neobičnu pjesmu“, napisanu posebno za ovaj susret.

Za uspomenu na ovo druženje  poklonili smo mu knjige - zbirke priča i pjesama koje su napisali učenici naše škole.

BOŽIDAR PROSENJAK

rođen je 19. kolovoza 1948. u Koprivnici. Djetinjstvo je proveo u podravskom selu Kuzmincu. Tamo je započeo svoje školovanje, nastavio ga zatim u Koprivnici, Parizu i Zagrebu, gdje je diplomirao na Filozofskom fakultetu. Objavljuje prozu, pjesme, dramske i kritičke tekstove u dnevnom tisku, na radiju i televiziji. Surađuje u časopisima "Modra lasta", "Radost", "Smib", "Zvrk" i dr. Radovi su mu uvršteni u zbornike, antologije, školsku lektiru i školske udžbenike. Neki su mu tekstovi prevedeni na više od 20 svjetskih jezika. Autor je četrdeseta knjiga za djecu i odrasle. Za svoj književni rad Božidar Prosenjak primio je više uglednih nagrada, a najznačajnije su "Ivana Brlić-Mažuranić" i "Grigor Vitez" za roman "Divlji konj" koji se ubraja u klasike književnosti.

*fotografije: http://os-meje-st.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=190