Turnir u rolometu
Autor: Dragan Peslač, 24. 5. 2018.

Nakon uspješnog natjecanja u programiranju i robotičke lige Croatian Makersa došlo je vrijeme rolometa. Rolomet, novi školski sport, spoj robotike i nogometa, već duže vremena pripremaju učenici i nastavnici uz pomoć domara škole.

Igralište je dimenzija 2 m x 1.5 m, označene su crte, "branke" su tu, a i centar je šesterokut. Natjecateljsku ekipu čine tri igrača (2+1) koji upravljajući robotima imaju zadatak spriječiti ulazak lopte u gol i usmjeriti je na protivnički.

Lopta ima u sebi elektromotor pa lako bježi i teško ju je kontrolirati.

Turnir će se održati u utorak 29. svibnja 2018. s početkom u 14 sati.

Utakmica ukupno traje 10 minuta, pet minuta po poluvremenu. U slučaju neriješenog rezultata izvode se rolo penali.

Natjecati se mogu svi razredi od 5. do 8. i svaki razred može prijaviti samo jednu ekipu, bilo dječaka ili djevojčica. Prijave ekipa je u ponedjeljak, 28. svibnja u 12 sati u kabinetu Informatike. Za najusješnije prve tri ekipe slijede nagrade.

Slike s priprema terena za natjecanje možete pogledati ovdje.

Turnir u rolometu
Autor: Dragan Peslač, 24. 5. 2018.

Lopta ima u sebi elektromotor pa lako bježi i teško ju je kontrolirati.

Turnir će se održati u utorak 29. svibnja 2018. s početkom u 14 sati.

Slike s priprema terena za natjecanje možete pogledati ovdje.