Posjet etno selu Stella Croatica
Autor: Renata Silić, 5. 5. 2018.

Dana 04. svibnja učenici osmih razreda u pratnji svojih razrednika i nastavnice Silić  posjetili su etno selo Stella Croatica na Klisu.

Nastava je organizrana kako bi učenici proširili svoje znanje o hranjivim tvarima i pravilnoj prehrani što upravo uče na satovima biologije i kemije.

Učenici su se upoznali i sa proizvodnjom tradicionalnih dalmatinskih delikatesa, naučili o tradciji naših predaka povezujući bogatstvo netaknute prirode i suvremen način pristupa u pripremi hrane.

Nakon trećeg školskog sata učenici osmih razreda posjetili su etno selo Stella Croatica.

Po dolasku na Klis razgledali su kompleks moderne hrvatske tvrtke koja se bavi proizvodnjom tradicionalnih dalmatinskih delikatesa temeljenim na plodovima iz svog uzgoja.

Obilaskom su determinirali biljke koje će uskoro biti dio njihovog Botaničkog vrta i vidjeli neke endemske vrste kao što je Dubrovačka zečina.

Šetnjom kroz stare kamene kuće  prisjetili su se kako su nekada živjeli naši predci i na koji način su konzervirali hranu.

Nakon razgledavanja vanjskog dijela kompleksa naše ljubazne domaćice su nas uvele u prostoriju u kojoj smo za dobrodošlicu konzumirali ušećeren bademe, arancine i štrudel od jabuka.

Uslijedilo je predavanje na temu :"Vitamini i minerali" .Učenici su ovim predavanjem obogatili svoje znanje o pravilnoj prehrani, nakon čega su i sami izradili smoothie čiji se temelj bazirao na blitvi, mrkvi i malinama, izvorima vitamina i antioksidansa.

Iste napitke učenici su degustirali i međusobno ocjenili njihovu kvalitetu.

Za kraj , organiziran je kviz u kojem su učenici oba razreda suprostavili svoja znanja.

Kroz igru i natjecanje u znanju učenici su proširili svoje znanje o pravilnoj prehrani i obogatili ga novim spoznaja.

GALERIJA SLIKA:

Posjet etno selu Stella Croatica
Autor: Renata Silić, 5. 5. 2018.

Iste napitke učenici su degustirali i međusobno ocjenili njihovu kvalitetu.

GALERIJA SLIKA: