Zabavno - edukativni portal Pretežno vedro

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Ministarstvo znanosti i obrazovanja
29.03.2016. 09:50
Uputa o načinu popunjavanja i predaji obrasca Izvještaj o obvezama
26. travnja 2016. - Izmjena Upute o načinu popunjavanja i predaji obrasca Izvještaj o obvezama.

Gradska knjižnica Marka Marulića
16.11.2018. 13:22
Prijava na Računalne radionice za umirovljenike
Gradska knjižnica Marka Marulića u Splitu organizira Računalnu radionicu za umirovljenike u Središnjoj knjižnici i Knjižnici Meje. Glavni cilj radionice je upoznavanje korisnika treće životne dobi s osnovama rada na računalu, …

Hrvatski školski sportski savez
15.11.2018. 20:46
7. Simpozij “Školski sport”
Hrvatski školski sportski savez ima čast i priliku pozvati vas na Simpozij Školski sport koji se održava 30.11.2018. i 01.12.2018. godine na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu (Horvaćanski zavoj 15, Zagreb). Simpozij Školski sport, kao i prijašnjih godina, Hrvatski školski sportski savez organizira u suradnji s Kineziološkim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu i Agencijom za odgoj i […] Objava 7. Simpozij “Školski sport” pojavila se prvi puta na Hrvatski školski sportski savez - Buzinski prilaz 2, 10010 Zagreb | Školski sport .

KNJIŽEVNI SUSRET SA SANJOM PILIĆ
Autor: Sanja Mamić, 25. 4. 2018.

I mi smo „lansirali“ Noć knjige 23.travnja 2018. gostovanjem omiljene dječje spisateljice Sanje Pilić.

Posjet je organiziran kako bi se barem malo više ispunili čarolijom stvaranja i radošću čitanja knjiga.

Dragu gošću pozdravili su knjižničarka Sandra, učenici 1., 2. i 3.a razreda s učiteljicama Ivanom, Silvijom i Jadrankom.

Sa zanimanjem su je slušali i upijali svaku njenu riječ u kojoj nije nedostajalo humora.

Književnica je predstavila svoje knjige i upoznala nas s mnogim nagradama koje su ti naslovi osvojili.

Učenici su postavljali mnogobrojna pitanja. Saznali su koju je prvu knjigu napisala, tko je Maša, tko ju inspirira, koja je posljednja knjiga koju je napisala, ima li svoju najdražu knjigu i jesu li njene priče potekle iz stvarnosti ili su izmišljene.

Susret smo završili zajedničkim fotografiranjem i potpisivanjem knjiga.

Sanja Pilić je književnica i autorica 31 knjige za djecu i odrasle. Djela joj postižu velike nagrade, mnoga su doživjela po devet i deset izdanja.  Po nekim romanima napravljene su predstave u kazalištu.

Sanja Pilić, iako rođena u Splitu, živi i radi u Zagrebu.

Kako je bilo na književnom susretu pogledajte ovdje.