Školski panoi

Gradska knjižnica Marka Marulića
12.07.2018. 10:28
Mala škola šaha
Draga djeco, ako imate 8 i više godina prijavite se u Malu školu šaha na Odjelu za djecu i mlade u Središnjoj knjižnici. Prijaviti se mogu oni koji znaju igrati …

KNJIŽEVNI SUSRET SA SANJOM PILIĆ
Autor: Sanja Mamić, 25. 4. 2018.

I mi smo „lansirali“ Noć knjige 23.travnja 2018. gostovanjem omiljene dječje spisateljice Sanje Pilić.

Posjet je organiziran kako bi se barem malo više ispunili čarolijom stvaranja i radošću čitanja knjiga.

Dragu gošću pozdravili su knjižničarka Sandra, učenici 1., 2. i 3.a razreda s učiteljicama Ivanom, Silvijom i Jadrankom.

Sa zanimanjem su je slušali i upijali svaku njenu riječ u kojoj nije nedostajalo humora.

Književnica je predstavila svoje knjige i upoznala nas s mnogim nagradama koje su ti naslovi osvojili.

Učenici su postavljali mnogobrojna pitanja. Saznali su koju je prvu knjigu napisala, tko je Maša, tko ju inspirira, koja je posljednja knjiga koju je napisala, ima li svoju najdražu knjigu i jesu li njene priče potekle iz stvarnosti ili su izmišljene.

Susret smo završili zajedničkim fotografiranjem i potpisivanjem knjiga.

Sanja Pilić je književnica i autorica 31 knjige za djecu i odrasle. Djela joj postižu velike nagrade, mnoga su doživjela po devet i deset izdanja.  Po nekim romanima napravljene su predstave u kazalištu.

Sanja Pilić, iako rođena u Splitu, živi i radi u Zagrebu.

Kako je bilo na književnom susretu pogledajte ovdje.