Izvanučionička nastava: Posjet Antoničinu mlinu
Autor: Marija Vujević, 9. 10. 2017.

U petak, 29.9.2017. godine, učenici 1a i 1.b razreda sa svojim učiteljicama Sanjom, Ivanom i Marijom  išli su na izvanučioničku nastavu i posjetili Antoničin mlin u Žrnovnici.

Slušali su zanimljive priče o mjestu i saznali da je na rijeci Žrnovnici nekoć bilo 16 mlinica, a danas radi samo jedna. U pratnji domaćina, učenici su obišli mlin, upoznali se s njegovim radom, vrstama žitarica i brašna. Razgledali su i zanimljivu zbirku starih alata koje su u prošlosti upotrebljavali mlinari i pekari.

U mlinu je organizirana radionica na temu Put od zrna do kruščića gdje su učenici sudjelovali u cjelovitom programu pripreme kruha. Pjevajući pjesme Mlin i Pekar mijesili su tijesto, oblikovali peciva, nosili ih na pečenje i gledali kako se peku u krušnoj peći. Ipak su najviše uživali u kušanju svojih mirisnih kruščića.

Dok su čekali da se kruh ispeče, djeca su se natjecala u skakanju u vrećama i potezanju konopa.

Na kraju radnog dana vozili smo se prema Solinu slušajući priče o staroj Saloni i rijeci Jadro. Odmorili smo se na Gospinu otoku opuštajući se u oazi mira i zelenila, uživajući u šetnji i slobodnoj igri.

Došlo je vrijeme povratka. Djeci je bilo žao.

Pitali su:,,Učiteljice, kad ćemo opet ići na izlet?"

Izvanučionička nastava: Posjet Antoničinu mlinu
Autor: Marija Vujević, 9. 10. 2017.

Došlo je vrijeme povratka. Djeci je bilo žao.

Pitali su:,,Učiteljice, kad ćemo opet ići na izlet?"