Priobalno i obalno područje uvale Baluni-terenska nastava šestih razreda
Autor: Renata Silić, 3. 10. 2017.

3.10. učenici šestih razreda u pratnji svoje predmetne nastavnice bili su na terenskoj nastavi gdje su na izvornoj stvarnosti mogli ponoviti o životnim uvjetima priobalnog i obalnog područja te vidjeti uzorke algi,biljaka slanuša i životinja.

Bilo je interesantno, ali je nažalost kratko trajalo.

Učenici su dolaskom u uvalu Baluni prvo sjeli na zidić gdje su ponovili o životnim uvjetima priobalnog i obalnog područja.Budući je bila oseka lijepo su mogli vidjeti modrozelene bakterije, raka vitičara,crvenu moruzgvu i smeđu vlasulju.Također su vidjeli biljku Petrovac te zarezali njene listove kako bi shvatili na koji način biljka čuva vodu u stabljici.

Nakon sakupljenih uzoraka izmjerili smo temperaturu mora i pomoću dinamometra izmjerili težinu kamena.Učenici su se uvjerili da se uronom kamena u more težina kamena smanjila za pola.Svi su se prisjetili da je riječ o uzgonu.

Uzeli smo uzorak mora i dolaskom u učionicu malu količinu stavili  u Petrijevu zdjelicu gdje će ostati nekoliko dana kako bismo se uvjerili je li more stvarno otapalo za mineralne tvari i plinove.

Nakon 45 min vratili smo se u razred obogaćeni za još jedno novo iskustvo i proširili svoje znanje o priobalnom i obalnom području mora.

GALERIJA SLIKA :http://os-meje-st.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=276

Priobalno i obalno područje uvale Baluni-terenska nastava šestih razreda
Autor: Renata Silić, 3. 10. 2017.

Bilo je interesantno, ali je nažalost kratko trajalo.

GALERIJA SLIKA :http://os-meje-st.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=276