Ekskurzija 7.a i 7. b u Hrvatsko zagorje
Autor: Marko Čupić, 14. 6. 2017.

Učenici sedmih razreda od 5. do 9. lipnja 2017. išli su na školsku ekskurziju u Hrvatsko zagorje.

FOTO:http://os-meje-st.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=271

Učenici sedmih razreda od 5. do 9. lipnja išli su na školsku ekskurziju u Hrvatsko Zagorje.

U nastavku pročitajte izvješće s puta i pogledajte fotografije.

Ekskurzija  je u potpunosti realizirana kako je planirano.

Na put smo krenuli 5. 6. 2017. U 8.00.

Na putu do cilja zaustavili prvo smo se zaustavili na Plitvičkim jezerima gdje smo prošetali, vozili se brodom te se divili ljepotama prirode jezera. U kasnim poslijepodnevnim satima stigli smo u Tuheljske Toplice i smjestili se u hotelu Well. Nakon večere djeca su išla u disko gdje su zabavljali do spavanja.

Drugog dana putovanja posjetili smo dvorac Trakošćan, a nakon toga Muzej neandertalskog pračovjeka u Krapini kao i nalazište Hušnjakovo. Ručali smo u Trakošćanu, a nakon ručka posjetili barokni grad Varaždin. Po povratku u hotel djeca su se kupala, a nakon večere išli na ples, potom na spavanje.

Trećeg dana posjetili smo Zagreb. Najprije smo otišli u Sabor RH. Tu smo se upoznali s poviješću demokracije RH, a potom i nazočili plenarnoj sjednici kao gosti promatrači. Zatim smo se uputili na  HTV  gdje smo se upoznali se sa studijima i tehnikama funkcioniranja televizije i televizijskih zanimanja.  Nakon razgledanja grada u pratnji stručnog vodiča, otišli smo u Maksimir gdje smo ručali i razgledali ZOO. Po povratku u hotel ponovno smo imali kupanje, ples i noćenje.

Četvrtog dana razgledali smo dvorac Veliki Tabor. Potom smo ručali na seoskom imanju u blizini granice sa Slovenijom. Po povratku u hotel kupanje, večera ,zabava i noćenje.

Petog dana smo se odjavili iz hotela i krenuli kući. Usput smo posjetili Muzej seljačkih buna i dvorac Oršić. Na putu smo se zaustavili u Ogulinu, rodnom mjestu Ivane Brlić Mažuranić gdje smo ručali i razgledali grad. Nakon toga smo krenuli prema Splitu uz kraća zaustavljanja i u Split došli oko 19.00 sati.

Na putovanju nismo imali nikakvih neprilika. Djeca su bila izuzetno dobra. Autobus je bio uredan,  hrana i smještaj odlični, a vodič Petar nam je pomagao u svakoj prilici.

Čitava ekskurzija je odrađena u pratnji učiteljice Marine Manger, Marka Čupića-razrednika 7.a i Ivice Ercegovića-razrednika 7.b razreda.

U Splitu 14. lipnja 2017.

Ekskurzija 7.a i 7. b u Hrvatsko zagorje
Autor: Marko Čupić, 14. 6. 2017.

FOTO:http://os-meje-st.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=271

U nastavku pročitajte izvješće s puta i pogledajte fotografije.

Ekskurzija  je u potpunosti realizirana kako je planirano.

Na put smo krenuli 5. 6. 2017. U 8.00.

U Splitu 14. lipnja 2017.