Luka Bulić Bračulj
Autor: Katarina Sablić, 8. 2. 2016.

Luka Bulić Bračulj učenik je 8. razreda OŠ “Meje”. Izuzetan je učenik koji sve sadržaje savladava s lakoćom te je sudionik brojnih školskih, županijskih i državnih natjecanja. Također je sudjelovao na EUSO i IYNT gdje je postigao zavidne rezultate.

U EUSO-u je prošao dva kruga testiranja, teorijski i praktični dio te tri testa iz prirodnih predmeta.

U jednoj je od dviju tročlanih ekipa koje će ići na natjecanje u Estoniju, a prije toga čekaju ga pripreme u Zagrebu.

Za IYNT Luka je poslao znanstveni rad te se plasirao na Državni turnir mladih prirodoslovaca.

Riješio je kratki test, prezentirao svoj znanstveni rad koji je bio rješenje jednog od unaprijed zadanih problema (čišćenje pepelom). Plasirao se na drugo mjesto i ušao u šesteročlanu ekipu koja putuje u Shiraz (Iran) na Internacionalni turnir mladih prirodoslovaca. Prošle godine bio je na Internacionalnom turniru mladih prirodoslovaca u Beogradu, a hrvatska ekipa dijelila je prvo mjesto s kineskom i gruzijskom.

Bravo Luka!

Luka Bulić Bračulj
Autor: Katarina Sablić, 8. 2. 2016.

Bravo Luka!