Posjet Etnografskom muzeju
Autor: Ana Bavčević, 15. 3. 2014.

Dana 14. ožujka  učenici 2. b razreda su sa svojom učiteljicom Anom Bavčević posjetili Etnografski muzej u Splitu.

Iz Zagreba je u naš grad stigla fotografkinja Iva Lulić i održala likovne radionice na temu Svijet vila i vilenjaka-mitovi legende.

Iva Lulić je rođena 1979.godine. Diplomirala je povijest umjetnosti i etnologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Fotografijom se profesionalno bavi od 2006. godine. Članica je ULUPUHa i HSZU. 2012. godine dobitnica je ULUPUHove nagrade za najbolju mladu umjetnicu. Dosada je realizirala nekoliko ciklusa umjetničkih fotografija i značajan broj samostalnih izložbi.

'Vile su nježne i prozračne djevojke neopisive ljepote, najčešće imaju zlatnu raspuštenu kosu. Stanovnice su šuma, duhovi raslinja, planina, pećina, oblaka i voda na kojima se  pokazuju  obasjane mjesečinom.

Vila je gospodarica magije, simbolizira neobične moći duha i čudesne sposobnosti mašte. Izvodi najneobičnije preobrazbe i trenutno ispunja ili iznevjerava i najveće želje.'

Djeca su iz zanimljivog predavanja saznala sve o bajkovitom svijetu, a u praktičnom dijelu radionice su uz pomoć oglednih primjeraka (orginalnih postera) crtali  vilin svijet.

slike

Posjet Etnografskom muzeju
Autor: Ana Bavčević, 15. 3. 2014.

slike