MALI MEŠTAR
Autor: Ivana Čolak, 10. 10. 2013.

Pažnja!  Pažnja! Jedna nova vijest!

Učenici  produženog boravka ovaj mjesec, listopad, idu na likovne radionice u Galeriju Ivana Meštrović. Tamo slikamo, crtamo i igramo se u prekrasnom vrtu. Baš smo sretni i zadovoljni!

Izložba naših radova će biti 9.11.2013. godine. Vidimo se u Galeriji Meštrović!

Mali novinari PB: Gina Aljinović Ana Fradelić Ana Šunjić 3.a

likovno - pedagoške radionice za djecu

Cilj radionica je:

1. upoznati djecu s likom i djelom Ivana Meštrovića;

2. probuditi im maštovitost, likovno i kreativno stvaralaštvo;

3. ojačati im sigurnosti i samopouzdanje;

4. potaknuti ih na zajedništvo, suradnju i toleranciju.

Način rada:

Djeca će se moći likovno izraziti putem slikanja, crtanja i modeliranja. Kroz igru i rad će učiti o bojama, oblicima, odnosima u prostoru i proporcijama (veliko-malo, visoko-nisko, dolje-gore, daleko-blizu). Polaznici radionica su djeca od 1., 2. i 3. razreda, pa iako isti projekt prati sva odjeljenja za svaki od razreda biti će malo drukčiji; toliko koliko je potrebno da bude prilagođen uzrastu. Odradit će se po 4 cjeline za drugi i treći i razred i 2 cjeline za prvi razred. Svaki dio radionice predstavlja zasebnu cjelinu, ali je ujedno i polazna točka za slijedeću, tako da će crteži nastali u radu prve cjeline biti polazište za slike koje će se izrađivati na drugoj, a ove opet predložak po kojem će se modelirati likovi u prostoru.

U zadnjoj cjelini radionica djeca će imati priliku sudjelovati u pripremama za svoju izložbu i na taj način se upoznati s procesom postavljanja izložbe u muzejskom prostoru, kao i timskim radom. Izloženi će biti svi radovi nastali na radionicama. Osim dječjih radova na izložbi će biti i fotografije djece u toku rada.

Polaznici radionica:  učenici 1.,2. i 3. razreda produženog boravka O.Š. Meje.

Voditeljica radionice:  Ivana Kurta, prof. likovne umjetnost,  muzejski pedagog - pripravnik

Mentorica:  Zorana Jurić Šabić, kustosica Galerije Meštrović u Splitu

Učiteljice:  Silvija Kristić, Katica Urlić, Ivana Čolak

Slike možete vidjeti ovdje.

MALI MEŠTAR
Autor: Ivana Čolak, 10. 10. 2013.

Pažnja!  Pažnja! Jedna nova vijest!

Izložba naših radova će biti 9.11.2013. godine. Vidimo se u Galeriji Meštrović!

Mali novinari PB: Gina Aljinović Ana Fradelić Ana Šunjić 3.a

likovno - pedagoške radionice za djecu

Cilj radionica je:

1. upoznati djecu s likom i djelom Ivana Meštrovića;

2. probuditi im maštovitost, likovno i kreativno stvaralaštvo;

3. ojačati im sigurnosti i samopouzdanje;

4. potaknuti ih na zajedništvo, suradnju i toleranciju.

Način rada:

Polaznici radionica:  učenici 1.,2. i 3. razreda produženog boravka O.Š. Meje.

Mentorica:  Zorana Jurić Šabić, kustosica Galerije Meštrović u Splitu

Učiteljice:  Silvija Kristić, Katica Urlić, Ivana Čolak

Slike možete vidjeti ovdje.