Posjet Botaničkom vrtu
Autor: Marijana Polić Kuko, 20. 5. 2013.

U sklopu manifestacije Dani botaničkih vrtova u pratnji nastavnice biologije i razrednika učenici 7.a i 7.b posjetili su Botanički vrt na Marjanu.

Možda i niste znali da se prije nekoliko godina Botanički vrt počeo obnavljati volonterskim radom studenata Prirodoslovno-matematičkog fakulteta pod vodstvom dr.sc.Mirka Ruščića.

Vrt je još uvijek u dosta lošem stanju zbog nedostatka financija , ali svakim danom vrt biva obogaćen nekom novom vrstom koja se uzgaja u svom prirodnom ambijentu.

Podijelili smo se u 3 grupe.Jedna grupa je krenula u obilazak vrta , dok su preostale dvije grupe tražile skrivene puzle na kojima su se krile slike dviju karakterističnih biljaka.Puzle smo trebali složiti , naučiti o toj biljci ukratko , nakon čega je slijedio kviz.Pobjednici su dobili zahvalnice.

Kasnije smo se zamijenili tako da je bilo vrlo dinamično , interesantno i edukativno.

Posjetite i vi Botanički vrt koji se nalazi u sklopu naše prirodne oaze Marjana, a možete i sami sudjelovati u obnavljanju ovog hvale vrijednog projekta.

Slike se mogu pogledati na:

Posjet Botaničkom vrtu
Autor: Marijana Polić Kuko, 20. 5. 2013.

Slike se mogu pogledati na: