Nacionalni projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja - Natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“
Autor: Sanja Mamić, Monika Baksa, Tina Bašić, 2. 3. 2024.

U Osnovnoj školi kneza Trpimira u Kaštel Gomilici održana je 1. ožujka županijska razina nacionalnog projekta za poticanje čitanja „Čitanjem do zvijezda“. Natjecanje se sastojalo od dva dijela: kviza znanja i prezentacija plakata.

U kvizu znanja ekipu naše škole činile su Ema Šerić (8.b), Laura Bajić (7.b) i Klara Franetović (6.b) koje su pokazale veliko znanje svih triju pročitanih knjiga: „Moja baka je zmaj“ Melite Rundek, „Trči! Ne čekaj me“ Bojane Meanđije i „Zeleni pas“ Nade Mihelčić.  Učenica Mila Bajto (5.a) predstavljala je školu u prezentaciji plakata te ostvarila odlično 4. mjesto. Mentorice učenicama bile su knjižničarka Sanja Mamić i učiteljice hrvatskog jezika Tina Bašić i Monika Baksa.

Projekt “Čitanjem do zvijezda” jedinstveno je natjecanje koje potiče ljubav prema knjigama i čitanju među mladima. Ovo natjecanje nije samo izazov, već i prilika za otkrivanje novih svjetova, razvijanje mašte i poticanje kreativnosti među mladim čitateljima. Cilj projekt je probuditi u učenicima kreativnost i zdrav natjecateljski duh, razvijati kritičko mišljenje te stvaranje čitateljskog ukusa kod učenika.

FOTO

Autor: Sanja Mamić, Monika Baksa, Tina Bašić, 2. 3. 2024.

FOTO