Cavalleria rusticana - posjet Hrvatskom narodnom kazalištu
Autor: Marko Čupić, 2. 4. 2023.

Kazalište je osnovni element naše kulture i društva. Ono je dio naše civilizacije već tisućama godina. Postoje razlozi zbog kojih je kazalište preživjelo do današnjih dana. Neki su skeptici predvidjeli da bi kino, televizija, internet, ili virtualna stvarnost, u modernom svijetu mogli zamijeniti kazalište.

Međutim, povijest nam pokazuje da moderne tehnologije samo doprinose kazališnim izvedbama, a nikako ih ne zamjenjuju. Ljudi imaju potrebu da dožive zajedničko iskustvo boraveći u istoj prostoriji.

Povodom Svjetskog dana kazlišta, koji se obilježava 27. ožujka, a s ciljem obogaćivanja znanja iz glazbene kulture učenici 8. a i b razreda, u subotu, 1. travnja 2023. s učiteljima u pratnji posjetili su Hrvatsko narodno kazalište i pogledali operu Cavalleria rusticana.

Bila je to prilika da čuju predivnu glazbu, vide zanimljivu režiju i scenografiju kao i da prate razne zaplete u operi. Na kraju predstave pljeskom su pokazali svoje oduševljenje te zaključili da bi i češće voljeli posjetiti kazalište.

Cavalleria rusticana - posjet Hrvatskom narodnom kazalištu
Autor: Marko Čupić, 2. 4. 2023.