15. 3. European Day of Music in School (EuDaMuS) - Europski dan glazbe u školama
Autor: Marko Čupić, 15. 3. 2023.

Pjevački zbor i orkestar OŠ Meje sudjelovao je u međunarodnom projektu obilježavanja Europskog dana glazbe – European Day of Music in School (EuDaMuS) u organizaciji Europske udruge za glazbu u školi. Ove godine u projektu su sudjelovali učenici iz dvadesetak europskih zemalja, a Hrvatsku su predstavljale škole: OŠ Ivan Filipović, Račinovci, OŠ Laslovo, OŠ Veliko Trgovišće, OŠ Meje, Split i OŠ Dore Pejačević Našice.

Učenici su tijekom siječnja i veljače uvježbali pjevanje zadane pjesme skladatelja Bert Appermonta „Music in me”. Pjesmi su zatim dodali zajedničku zadanu koreografiju, koju su obogatili sviranjem na mandolinama, klarinetu i gitari. Glazbeni oblik ove skladbe je rondo pa su se trebale ispoštovati tri pojave iste glazbene teme kao i dvije različite epizode. Nacionalna koordinatorica projekta doc. dr. sc. Blaženka Bačlija Sušić s Učiteljskog fakulteta u Zagrebu pridružila je našu snimku snimkama svih sudionika te je izrađen zajednički video čiju su premijeru učenici pratili 15. ožujka u školi. Ponosni smo što smo bili dio ovog lijepog i uspješnog projekta.

Virutalna izložba

Autor: Marko Čupić, 15. 3. 2023.

Virutalna izložba