Posjet VI.a Muzeju grada Splita
Autor: Marijana Polić Kuko, 17. 4. 2012.

Dragi naši znani i neznani,

Htjeli bi vam se pohvaliti gdje smo bili ovih dana. U četvrtak nakon nastave otišli smo s razrednicom u Muzej grada Splita. Zapravo, to i nije bio posjet Muzeju već razgledavanje stare gradske jezgre u pratnji muzejske pedagoginje. Prolazeći preko rive mogli smo uočiti spoj starog i novog vremena, s jedne strane stare zidine Palače, a s druge strane blještavilo tehno betonskih ploča.

Bilo je jako vruće pa nas je veselio dolazak u Papalićevu palaću u kojoj je smješten Muzej gdje smo se osvježili i u miru poslušali uvodno predavanje o početcima gradnje našeg Splita. Prisjetili smo se davne 295.god. kada je započela gradnja Palače, slavnih ljudi koji su obilježili naš grad Marka Marulića i Ivana Meštrovića. Nakon uvodnog dijela otišli smo do Katedrale Sv.Duje i Vestibula. Ulicom poznatom pod nazivom "pusti me da prođem " došli smo do Voćnog trga gdje je smještena palača Milesi i spomenik Marku Maruliću. Nakon toga šetnjom smo došli do Pjace i neznajući da se Pjaca prvotno zvala Trg Sv.Lovre. Nakon  zanimljivog i poučnog razgledavanja vratili smo se u Muzej gdje smo se podijelili u pet grupa i odigrali kviz služeći se svakakvim trikovima kako bi došli do točnog rješenja jer ipak su i nagrade za najbolje bile najavljene. Uspješno smo mi to odigrali i iako je bio prisutan takmičarski duh sve je bilo fair play.Taman kada smo trebali poći kući uočili smo jedan zanimljiv detalj,skale u dvoru Muzeja. Ma zamislite, to su one skale na kojima je snimana špica "Larinog izbora" i konoba u kojoj se odvija veliki dio serije. Eto još jednom se dašak starog Splita isprepleo sa sadašnjošću i ova lijepota stare gradske jezgre je stvarno inspiracija i nadahnuće za prošle, sadašnje i buduće generacije.
Nama je bilo lijepo pa vas pozivamo da i vi prošetate starim gradskim zidinama koje su naše neprocjenjivo bogatstvo .

Učenici VI.a razreda

Galerija slika

Posjet VI.a Muzeju grada Splita
Autor: Marijana Polić Kuko, 17. 4. 2012.

Dragi naši znani i neznani,

Učenici VI.a razreda