Klokan bez granica 2023.
Autor: Ana Ostojić, 5. 2. 2023.

VREMENIK NATJECANJA

Prijave do 15.2.2023. (srijeda) školskom povjereniku (Ana Ostojić)

16. 3. 2023. (četvrtak) u 12:30 Natjecanje „Klokan bez granica“

17. 4. 2023. objava rješenja zadataka na mrežnim stranicama HMD-a

24. 4. 2023. objava neslužbenih rang – lista na mrežnim stranicama HMD-a

24. 4. – 26. 4. u 23:59 zaprimanje primjedbi na plasman ili netočne podatke isključivo elektronskim putem na e-mail klokan@math.hr

27. 4. 2023. objava konačnih rang – lista

Podjela nagrada na završnoj školskoj priredbi.

„Klokan bez granica“ je nevladina udruga koja se samofinancira od sredstava koje uplaćuju učenici koji se žele natjecati. Nakon 24 godine Povjerenstvo za natjecanje Klokan bez granica donijelo je, ne baš lako, odluku o povećanju cijene pristupa natjecanju Klokan. Povećanje cijene nisu izazvali samo povećani opći troškovi svih usluga i materijala nego i odluka da pisani materijali za najmlađe (Pčelice i Leptirići) budu od ove godine u boji. Uz tisak u boji za natpolovični broj učenika, svi će učenici u pristupnom poklonu uz već standardne torticu i kemijsku olovku, dobiti i trokut (zamjena za kalendarić). Godinama već osluškujemo reakcije natjecatelja na nagrade pa ćemo povećati broj majica i logičkih igrica. Dakle, od ove godine natjecatelji će financirati natjecanje sa svotom od 3 eura po učeniku.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva, natjecanje će se u Republici Hrvatskoj održati u u četvrtak 16. ožujka 2023.godine u 12:30.

Učenici se natječu po razinama:

Pčelica (P) 2. razred OŠ

Leptirić (L) 3. razred OŠ

Ecolier (E) 4.-5. razred OŠ

Benjamin (B) 6.-7. razred OŠ

Cadet (C) 8. razred O.Š.i I. razred SŠ

Junior (J) II.- III. razred SŠ

Student (S) IV.razred SŠ

Rješenja zadataka bit će objavljena 17. travnja 2023. godine na https://matematika.hr/klokan/2023., a rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 24. travnja 2023. godine na mrežnim stranicama HMD-a, a ostali sudionici mogu svoj plasman saznati kod povjerenika škole nakon preuzimanja nagrada (drugi tjedan svibnja).

Od ove godine nije potrebna suglasnost za objavu imena najbolje plasiranih učenika na web stranici HMD-a, a sve informacije vezane za zaštitu podataka svih sudionika matematičkih natjecanja u organizaciji HMD-a možete pronaći na https://natjecanja.math.hr/zastita-podataka/.

Od 8. svibnja 2023. škole će poštom primati nagrade.

Koordinator međunarodnog matematičkog natjecanja« Klokan bez granica»

Maja Marić, prof.

Povjerenica za OŠ Meje

Ana Ostojić, prof.

Klokan bez granica 2023.
Autor: Ana Ostojić, 5. 2. 2023.

VREMENIK NATJECANJA

Prijave do 15.2.2023. (srijeda) školskom povjereniku (Ana Ostojić)

16. 3. 2023. (četvrtak) u 12:30 Natjecanje „Klokan bez granica“

17. 4. 2023. objava rješenja zadataka na mrežnim stranicama HMD-a

24. 4. 2023. objava neslužbenih rang – lista na mrežnim stranicama HMD-a

27. 4. 2023. objava konačnih rang – lista

Podjela nagrada na završnoj školskoj priredbi.

Učenici se natječu po razinama:

Pčelica (P) 2. razred OŠ

Leptirić (L) 3. razred OŠ

Ecolier (E) 4.-5. razred OŠ

Benjamin (B) 6.-7. razred OŠ

Cadet (C) 8. razred O.Š.i I. razred SŠ

Junior (J) II.- III. razred SŠ

Student (S) IV.razred SŠ

Od 8. svibnja 2023. škole će poštom primati nagrade.

Koordinator međunarodnog matematičkog natjecanja« Klokan bez granica»

Maja Marić, prof.

Povjerenica za OŠ Meje