Zlatne diplome natjecanja Dabar 2022.
Autor: Josip Reić, 21. 11. 2022.

Učenici OŠ Meje šestu godinu za redom sudjelovali su na međunarodnom natjecanju iz informatike, računalnog i logičkog razmišljanja Dabar.

Republika Hrvatska je od 2016. godine uključena u međunarodnu inicijativu Bebras (Dabar) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i  u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja, a od 2016. u izradi zadataka sudjeluju i hrvatske učiteljice i učitelji.

Ove godine u našoj školi sudjelovali su učenici 4., 5., 6. i 7. razreda pod vodstvom mentora Marijane Polić Kuko i Josipa Reića. U natjecateljskoj atmosferi učenici su stvarali strategije za analiziranje i rješavanje te programiranje, a sve kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka. U 40 minuta trebalo je riješiti 12 zadataka.

S ponosom ističemo naših 14 učenika koji su se plasirali među 10% najboljih učenika u Republici Hrvatskoj te time osvojili zlatne Dabrove diplome: 4.a:  Petar Nikola Vuko, Igor Pavić, Ani Plazibat, Zana Stevović, Niki Šago, 4.b: Lara Jerkunica, Nikola Kaliterna, Duje Jukić, Ivano Pauletić, Lana Vuletić; 6.b: Duje Jurić, Rina Dobrić i Manuela Škiljo, 7.a Marta Mozara.

Organizatori natjecanja u RH su udruga Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra te Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Zlatne diplome natjecanja Dabar 2022.
Autor: Josip Reić, 21. 11. 2022.