SVJETSKI DAN UČITELJA
Autor: Sanja Mamić, 5. 10. 2022.

U povodu Svjetskog dana učitelja, koji se obilježava svake godine 5. listopada, gradonačelnik Ivica Puljak iznenadio je posjetom učiteljice i učenike Osnovne škole Meje. – „Ovo su najvažniji ljudi u vašim životima, pored vaših roditelja, slušajte ih i poštujte, a oni će vas naučiti najvažnijim životnim lekcijama, poručio je gradonačelnik učenicima koji su pljeskom nagradili svoju učiteljicu. Iskreno čestitamo i zahvaljujemo svim učiteljima i nastavnicima na ljubavi, predanosti i profesionalnosti u obavljaju najodgovornijeg, ali i najljepšeg posla.“

Prigoda je to i za isticanje važnosti rada svih učitelja i nastavnika i njihov utjecaj na razvoj društva u cjelini, te da se naglasi važnost te profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nositelji, stoga se taj dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, pa tako i u Hrvatskoj. Proglasio ga je UNESCO godine 1994. u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja.

Svim učiteljima i djelatnicima Škole čestitamo 5. listopada – Svjetski dan učitelja!

Video: https://fb.watch/fZiuuwqGee/

SVJETSKI DAN UČITELJA
Autor: Sanja Mamić, 5. 10. 2022.

Video: https://fb.watch/fZiuuwqGee/