EDIT CodeSchool 2022./2023.
Autor: Josip Reić, 5. 9. 2022.

Dragi učenici sedmih i osmih razreda, poštovani roditelji,

I ove školske godine u Osnovnoj školi Meje održavat će se EDIT Code School - besplatna škola primijenjenog programiranja. Uz moto "Znanje dostupno svima" u našoj županiji se već šestu godinu za redom organizira EDIT - besplatna škola primijenjenog programiranja u kojoj učenike poučavamo osnovama programiranja te izradi web aplikacija.

Kroz osnovni tečaj u osnovnim školama (7. i 8. razred) polaznici ulaze u svijet razvoja inteligentnih web aplikacija (RIWA 1.0) koristeći osnove umjetne inteligencije, neuronskih mreža i računalnoga vida, a usvojit će i osnove HTML-a, CSS-a i JavaScripta - programski jezici i tehnologije koje danas dominiraju web svijetom.

Polaznici uče u malim grupama od maksimalno 15 učenika, a nastava se održava subotom ili u dogovoru s učiteljima neki drugi dan u tjednu u trajanju od 2 školska sata. Kroz 20 sati predavanja i 20 sati vježbi, učenici će uz pomoć mentora izraditi projektni rad te mogu osvojiti vrijedne nagrade.

Mentori u projektu iz OŠ Meje su učitelji Marijana Polić Kuko, prof. inf. i mat. i Josip Reić, mag. educ. inf.

Prijave su otvorene do 23. 9. 2022. online putem, ispunjavanjem obrasca na adresi https://www.ictzupanija.hr/edit

EDIT CodeSchool 2022./2023.
Autor: Josip Reić, 5. 9. 2022.

Dragi učenici sedmih i osmih razreda, poštovani roditelji,