NAŠA MALA KNJIŽNICA
Autor: Sanja Mamić, 10. 6. 2022.

Podjelom zahvalnica učenicima, završili smo i ovogodišnji međunarodni projekt Naša mala knjižnica. U projektu su sudjelovali učenici 3. a razreda  pod mentorstvom knjižničarke Sanje Mamić i učiteljice Silvije Kristić.

Svaki petak knjižničarka je čitala knjige iz projekta, nakon čega smo rješavali tematske kreativne knjižice koje zanimljivim zadacima i likovnim izazovima  potiču djecu na stvaranje i izražavanje.

Projekt NAŠA MALA KNJIŽNICA usmjeren je na popularizaciju čitanja među djecom i stalno povećanje i razvoj dječje publike i to zanimljivim i poticajnim aktivnostima prilagođenim njihovu uzrastu.

Svrha ovoga je projekta ponuditi djeci knjigu koja zaokuplja pažnju svojim cjelokupnim sadržajem, potaknuti na čitanje uz promišljanje i aktivno sudjelovanje. Kako bi ispunio svrhu, projekt NMK nudi  moderne slikovnice nastale u suradnji s priznatim autorima i ilustratorima.

Knjige koje smo čitali:

Kestutis Kasparavičius: Medvjedovanje

Susanna Mattiangeli: Mina HB

Asja Olejarczyk, Aleksandra Golebiewska: Jeti u kojega nitko nije vjerovao

Petr Stančik, Galina Miklinova: H2O i tajna vodene misije

Els Heinsalu. Kristi Kangilaski: AHAA!

Koraljka Milun, Ana Vujasić: Baton i Roni

NAŠA MALA KNJIŽNICA
Autor: Sanja Mamić, 10. 6. 2022.

Knjige koje smo čitali:

Kestutis Kasparavičius: Medvjedovanje

Susanna Mattiangeli: Mina HB

Asja Olejarczyk, Aleksandra Golebiewska: Jeti u kojega nitko nije vjerovao

Petr Stančik, Galina Miklinova: H2O i tajna vodene misije

Els Heinsalu. Kristi Kangilaski: AHAA!

Koraljka Milun, Ana Vujasić: Baton i Roni