Da na svijetu postoji samo 100 ljudi
Autor: Tome Kovačević, 8. 7. 2011.

Kako bi izgledao svijet da se sastoji samo od 100 ljudi? Pogledajte presjek društva u skladu sa sadašnjim omjerima.

57 Azijata
21 Europljanin
14 Amerikanaca (sjevernih i južnih)
8 Afrikanaca

52 žene                                 89 heteroseksualaca                          70 ne-bijelaca

48 muškaraca                        11 homoseksualaca                          30 bijelaca

6 osoba bi posjedovalo 59% sveukupnog svjetskog bogatstva i svih 6 bi bili iz Sjedinjenih Država

80 bi ih živjelo u kućama bez osnovnih uvjeta stanovanja

70 nepismenih
50 neishranjeno

1 bi umirao
1 bi se rađao

1 bi imao kompjuter
1 bi imao diplomu

- Ako ste se jutros probudili zdraviji no bolesniji sretniji ste od milijun ljudi koji neće dočekati idući tjedan.

- Ako nikad niste osjetili opasnost bitke, osamljenost zatočeništva, agoniju mučenja, ugrize gladi, sretniji ste od 500 milijuna stanovnika ovog svijeta.

- Ako mozete otići u crkvu bez straha da vam prijete, muče vas ili ubiju sretniji ste od 3 milijarde ljudi ovoga svijeta.

- Ako u vašem hladnjaku ima hrane, na vama odjeće, nad glavom imate krov i imate krevet u koji ćete leći, bogatiji ste od 75% stanovnika ovog svijeta.

- Ako imate račun u banci, novac u novčaniku i nešto sitniša, pripadate među 8% najbolje stojećih ljudi na svijetu.

- Ako su vam roditelji još živi, a usto, još uvijek u braku, spadate među uistinu rijetke osobe.

- Ako možete pročitati ovu poruku blagoslovljeni ste jer ne spadate među 2 milijarde onih koji ne znaju čitati

Izvor: http://www.cudaprirode.com/

Da na svijetu postoji samo 100 ljudi
Autor: Tome Kovačević, 8. 7. 2011.

57 Azijata
21 Europljanin
14 Amerikanaca (sjevernih i južnih)
8 Afrikanaca