Večer matematike u OŠ Meje
Autor: Ana Ostojić, 8. 12. 2019.

OŠ Meje u suradnji s OŠ Spinut i Hrvatskim matematičkim društvom organizira

Večer matematike za učenike i njihove roditelje

u srijedu, 11.12.2019. od 16 do 18 sati

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnom aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Dragi roditelji, dragi učenici, veselimo se vašem dolasku i zajedničkom druženju!!!

Što je Večer matematike?

Večer matematike je skup interaktivnih radionica u kojima sudjeluju učenici i njihovi roditelji.

Kako izgleda Večer matematike?

• Večer matematičke nalik je sajmu.

• Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati.

• Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ pomoći će pri njihovoj provedbi.

Preporuka

Preporučamo da učenici sudjeluju zajedno sa svojim roditeljima. Naime, pomoć roditelja u pojašnjavanju obrazovnih zadataka pozitivno utječe na rezultate učenika u školi. Večer matematike potiče takvu interakciju te pomaže jednima i drugima da razumiju međusobne potrebe i izazove.

Večer matematike u OŠ Meje
Autor: Ana Ostojić, 8. 12. 2019.

OŠ Meje u suradnji s OŠ Spinut i Hrvatskim matematičkim društvom organizira

Večer matematike za učenike i njihove roditelje

u srijedu, 11.12.2019. od 16 do 18 sati

Što je Večer matematike?

Kako izgleda Večer matematike?

• Večer matematičke nalik je sajmu.

Preporuka