Anđela treća na državnom natjecanju iz geografije
Autor: Mara Kardum, 1. 6. 2011.

Od 9.-11.5.2011. održano je Državno natjecanje iz geografije u Poreču , u Istri. Na to natjecanje pozvana je učenica 7.a razreda Anđela Krstulović Opara i mentorica prof. Mara Kardum. Na Županijskom natjecanju  u Splitu  u III. mjesecu  2011. Anđela je osvojila I. mjesto (65 od 70 bodova) i zbog toga je zajedno sa još 16 učenika i učenica pozvana na Državno natjecanje.

Na  put smo krenule 9.5. u jutarnjim satima i stigle u večernjim na Svečano otvaranje. Slijedećeg dana , 10.5. održano je natjecanje.

Natjecanje se sastojalo od pismene provjere znanja nastavnih sadržaja 7. razreda i praktičnog dijela u kojem su učenici samostalno rješavali problemske zadatke. Uz pitanja iz nastavnih sadržaja od učenika se tražilo i poznavanje aktualnih društveno-geografskih prilika.

Za vrijeme natjecateljskog dijela za učenike, njihovi mentori imali su priliku poslušati izuzetno zanimljivo predavanje znanstvenika Korada Korlevića, voditelja Zvjezdarnice u Višnjanu, o malim nebeskim tijelima u Sunčevom sustavu.

Nakon natjecateljskog dijela, dok je Državno povjerenstvo ispravljalo testove, za učenike i mentore je organiziran terenski obilazak zapadnog dijela Istre  sve do Savudrije i razgledavanje kulturno-povijesnih znamenitosti grada Poreča.

Oko 17 sati izvješeni su privremeni rezultati u OŠ Poreč, a u 20 sati konačni rezultati. Anđela je osvojila TREĆE  mjesto (dijeli sa učenicom iz Vukovarsko-srijemske županije).

Zadnjeg dana natjecanja razgledavali smo Limski kanal i grad Rovinj.

Anđela je dobila nagradu, brončanu plaketu i zanimljive knjige, a stekla je i zanimljiva iskustva i nekoliko prijateljstava. U Split smo se vratile u kasnim večernjim satima .

Osim čestitki u školi, drago nam je da ćemo dobiti i novčanu nagradu Županijskog ureda za prosvjetu, a Anđela će također dobiti i dodatne bodove za upis u srednju školu.

Prof. Mara Kardum

Anđela treća na državnom natjecanju iz geografije
Autor: Mara Kardum, 1. 6. 2011.

Zadnjeg dana natjecanja razgledavali smo Limski kanal i grad Rovinj.

Prof. Mara Kardum