6.Tjedan botaničkih vrtova,arboretuma i botaničkih zbirki
Autor: Renata Silić, 12. 5. 2016.

U sklopu tradicionalne manifestacije koja se odvija šestu godinu zaredom učenici sedmih razreda posjetili su Botanički vrt na Marjanu.

Šetnjom u popodnevnim satima došli smo u Botanički vrt u kojem je organizirano stručno vodstvo pod palicom studenata pete godine PMFa.

Budući sada učimo o razvoju biljaka naše znanje mogli smo povezati sa izvornom stvarnošću i na taj način učiti promatranjem prirode.

Dana 10.05.2016. u sklopu 6.Tjedna botaničkih vrtova posjetili smo u pratnji nastavnice Silić Botanički vrt na Marjanu.

Okupili smo se u 16 sati i ugodnom šetnjom perko južnih staza na Marjanu došli do Botaničkog  vrta.

Tamo su nas dočekali studenti PMFa.

Prvo smo krenuli u razgled i uočili mnogo autohtonih vrsta,ali i onih koje su donešene iz različitih dijelova svijeta.

Nakon toga promatrali smo izolaciju eteričnih ulja iz kadulje i lavande te mikroskopirali puči sa naličja lista.

Zasadili smo i  smilje koje smo označili na posebnim pločicama koje nose naziv naše škole.

Bili smo i mladi kemičari budući smo određivali pH vrijednosti pojedinih otopina te ispitavali biljne pigmente različitih biljaka.

Ovo nam je bilo jako zabavno i shvatili smo da je kemija zapravo svugdje oko nas i da nam ne treba zadavati glavobolje.

Galerija slika :