Posjet Caritasu
Autor: Marko Čupić, 26. 3. 2015.

Početkom ožujka sa razrednikom Marko Čupićem otišli smo u posjet Caritasu gdje se nalazi  pučka kuhinja. U našem obilasku vidjeli smo ured ravnatelja, skladište sa hranom i pićem, skladište odjeće i obuće te pučku kuhinju.

Svaki dan u pučku kuhinju dolazi oko 150 ljudi na ručak. Saznali smo mnogo toga; koliko ljudi dolazi na ručak dnevno, godišnje, kako su došli do toga da moraju biti korisnici pučke kuhinje, kako Caritas, firme ili ljudi pomažu socijalno ugroženim obiteljima… Na kraju posjeta psihologinja Jelena Burazin nas je počastila keksima i sokovima. Učenici našeg razreda po posjetu odlučili su organizirati prikupljanje čokoladica ili sirnica kojima bi barem simbolično uljepšali Uskrs korisnicima Caritasove pomoći. Sretan Uskrs!!!

Karla Vlahović, 5.a razred

slike