Naši novi prijatelji iz Njemačke
Autor: Ivana Hrga, 16. 5. 2014.

Početkom svibnja naši učenici sudjelovali su u međunarodnom projektu učeničke razmjene. Naime, našu školu posjetili su učenici triju njemačkih škola iz Lindlara, malog  gradića iz okolice Koelna, koji su bili gosti u obiteljima naših učenika. Sedam dana izleta, radionica i intezivnog druženja rezultiralo je novim prijateljstvima i nezaboravnim uspomenama.

Svaki dan bio je ispunjen od jutra do mraka i u svakoj aktivnosti sudjelovali su naši i njemački učenici zajedno.

Već prvog dana učenike je primila i pozdravila dogradonačelnica Aida Batarelo, a potom su učenici krenuli u razgledavanje Dioklecijanove palače. Drugog dana učenici su posjetili Kaštela, Malačku, špilju Vranjaču, Klis i Salonu. Potom je slijedio izlet na Brač, a četvrtog dana posjetili su NP Krka, Primošten i Trogir.

Peti dan je bio određen za nastavu. Tako su njemački učenici imali priliku vidjeti i usporediti način rada i izvođenja nastave u svojoj i našoj školi. Potom su sudjelovali u raznim radionicama. Jedna skupina učenika uvježbavala je igrokaz na temu "Opet zajedno u Europi", dok su drugi učenici izrađivali plakate na kojima su izložili što su doživjeli i vidjeli proteklih dana.

Jedan dan je rezerviran za druženje sa obitelji domaćina. Kako je to bilo na blagdan sv. Duje mnogi su imali priliku vidjeti najveću feštu u našem gradu, što je svakako poseban događaj.

Pred sam odlazak učenika u školi je organizirana oproštajna priredba na kojoj su učenici prezentirali  svoje uratke. Osobito dojmljiv bio je igrokaz  koji su zajednički izveli i hrvatski i njemački učenici, kao i izvođenje himne EU "Ode radosti" na hrvatskom i njemačkom jeziku.

Uz srdačne zagrljaje i pokoju suzu ispratili smo naše nove prijatelje i s nestrpljenjem očekujemo naš ponovni susret u kolovozu, ovog puta u Njemačkoj.

Slike