Prijave za CENTAR IZVRSNOSTI SDŽ u 2024./2025.
Autor: Ana Ostojić, 11. 4. 2024.

CI SDŽ u sklopu svojih redovnih aktivnosti otvara Prijave za buduće polaznike i mentore izvanškolskih programa Centra izvrsnosti matematike, prirodoslovlja i novih tehnologija i informatike. Prijave za testiranje za stjecanje statusa polaznika nekog od navedenih programa otvorene su od 10. travnja 2024. do 10. svibnja 2024. Svi zainteresirani učenici mogu se prijaviti svojim učiteljima matematike, fizike, biologije, kemije ili informatike. Učenike prijavljuju matične škole preko aplikacije MIA.

Sve informacije mogu se pronaći i na službenim stranicama CI SDŽ na poveznici https://ci-sdz.hr/.

Centar izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije (u nastavku CI SDŽ) provodi javni poziv za stjecanje statusa polaznika u programima CI SDŽ čime omogućava visokomotiviranim i potencijalno darovitim učenicima sudjelovanje u aktivnostima unutar programa CI, koji su sljedeći:
1. Centar izvrsnosti matematike
2. Centar izvrsnosti novih tehnologija i informatike
3. Centar izvrsnosti prirodoslovlja

U rad programa pojedinih CI uključuju se:
1. visokomotivirani i potencijalno daroviti učenici odabrani putem testiranja (temeljem postignutog rezultata)
2. polaznici koji su stekli pravo direktnog upisa (temeljem praćenja i vrednovanja postignuća polaznika upisanih u prethodnim godinama).

I. Opći i specifični uvjeti prijave
Zainteresirani polaznici mogu se prijaviti za sudjelovanje u sljedećim programima za školsku godinu 2024./2025. (napomena: prijavljuje se razred koji učenici pohađaju u ovoj školskoj godini)
1.1. Centar izvrsnosti matematike
– polaznici 6. razreda OŠ – prijavljuju se na testiranje kao učenici 5. razreda
– polaznici 7. razreda OŠ – prijavljuju se na testiranje kao učenici 6. razreda
– polaznici 1. razreda SŠ – prijavljuju se na testiranje kao učenici 8. razreda
– polaznici 2. razreda SŠ – prijavljuju se na testiranje kao učenici 1. razreda SŠ
– polaznici 3. razreda SŠ – prijavljuju se na testiranje kao učenici 2. razreda SŠ
– polaznici 4. razreda SŠ – prijavljuju se na testiranje kao učenici 3. razred
a SŠ

1.2. Centar izvrsnosti novih tehnologija i informatike
– polaznici 7. razreda OŠ – prijavljuju se na testiranje kao učenici 6. razreda

1.3. Centar izvrsnosti prirodoslovlja
polaznici 7. razreda OŠ – prijavljuju se na testiranje kao učenici 6. razreda
– polaznici 1. razreda SŠ – prijavljuju se na testiranje kao učenici 8. razreda

Napomena: Kao i do sada, učenik može pristupiti testiranju za upis u više programa CI SDŽ, ali prilikom prijave bira prioritetno područje u koje želi biti upisan.