Radionica za darovite učenike iz matematike na PMF-u
Autor: Ana Ostojić, 22. 1. 2024.

Splitsko matematičko društvo organiziralo je u subotu, 20. siječnja 2024., od 9:30 do 13 sati na splitskom PMF-u radionice za učenike 5. – 8. razreda osnovne škole i svih razreda srednje škole pod nazivom Studenti za učenike – odabrane teme sa zadacima s natjecanja.

Na njima su studenti matematike kroz četiri školska sata učenike vodili kroz zadatke kakvi se pojavljuju na školskom/gradskom natjecanju iz matematike i upoznali ih s načinima rješavanja, kao i važnosti pravilnog zapisivanja postupaka rješavanja zadataka. Mentorice studentima bile su doc. dr. sc. Snježana Braić i Blaženka Kunac, prof. Iz naše su škole sudjelovali učenici dodatne nastave matematike u pratnji mentorice Ane Ostojić.

5. razred osnovne škole – Geometrija: Lara Jerkunica, 5.b, Nikola Kaliterna, 5.b, Petar Nikola Vuko, 5.a i Lovre Vuko, 5.a

8. razred osnovne škole – Dirichletov princip, kombinatorika: Marta Mozara, 8.a, Ivan Vuko, 8.b, Duje Lovrinčević, 8.b

galerija slika