OŠ MEJE e-Twinning škola 2023.-24. god.
Autor: Marko Čupić, 4. 12. 2023.

OŠ Meje je nagrađena eTwinningovom oznakom kvalitete za školu, eTwinning School 2023/2024 i to je sjajno postignuće eTwinning tima u našoj školi.

Službena najava bit će objavljena na portalu etwinning.hr i na ostalim kanalima vijesti eTwinninga i Europske komisije. Ponosno možemo koristiti eTwinning oznaku škole na web stranici naše škole. Ubrzo ćemo dobiti paket koji sadrži neke materijale o eTwinningu i naravno plaketu eTwinning škole. Bit ćemo pozvani da sudjelujemo u grupi eTwinning škola i u raznim aktivnostima posvećenim školama eTwinning.

Naša škola je prepoznala važnost i vrijednosti eTwinninga te ih ugrađuju u pravila, praksu i stručno usavršavanje u školi, uz podršku uprave škole.

eTwinning je prepoznao, vrednovao i akreditirao uključenost, predanost i posvećenost ne samo pojedinačnih eTwinnera već i cijele škole u kojoj timovi nastavnika i ravnatelja zajedno surađuju u razvojnom putu. Stoga dobivanje oznake eTwinningove škole nije natjecanje već napredovanje od jedne do druge razine u razvojnom putu škole.

Prije podnošenja zahtjeva, naša škola kao podnositeljica je morala dosaviti dokaze da zadovoljava sve potrebne uvjete. Postupak dobivanja eTwinningove oznake kvalitete za školu provodio se u dvije faze. (pod opširnije)

Prva faza je automatska provjera ovih triju stavki:

Škola je prijavljena na eTwinningu više od dvije godine

Barem dva učitelja aktivno sudjeluju u školskim aktivnostima na eTwinningu u vrijeme prijave.

Škola sudjeluje na europskom eTwinningovom projektu s Nacionalnom oznakom kvalitete (tijekom posljednje dvije godine od datuma prijave).

Ako škola ispunjava te uvjete, svi prijavljeni eTwinneri u školi će primiti pozivincu, putem e-pošte, za ispunjavanje upitnika o samoprocjeni kao prijavu, a više informacija možete pronaći na eTwinningu Live

Druga faza:

Škola mora pokazati aktivnosti koje dokazuju svjesnost nastavnika / učenika o odgovornom korištenju interneta

Škola mora pokazati da postoji aktivna suradnja između grupe (3 ili više) registriranih nastavnika u eTwinning aktivnostima.

Škola mora pokazati da s različitim grupama učenika provodi najmanje 2 projekta.

Škola mora pokazati da su dva nastavnika uključena u projekte eTwinninga iz škole sudjelovala u jednom ili više eTwinning događanja u godini prijave.

Škola mora javno pokazati svoj službeni angažman u eTwinningu. Na primjer, škola može prikazati opis svojih aktivnosti eTwinning na školskom web mjestu ili imati aktivnosti eTwinninga spomenute u dijelu školskog publiciteta, u dokumentu o politici ili u brošuri.

Benefits and vision of school model:

Zašto je važna eTwinning oznaka kvalitete za našu školu?

Nagrađena škola će:

Imati veliku vidljivost na europskoj razini

Tvoriti europsku mrežu vodećih eTwinningovih škola koje će biti poticaj daljnjem razvoju eTwinninga

Biti priznata kao vodeća na području:

Digitalne prakse

Prakse iz eSigurnosti

Inovativnih i kreativnih pristupa pedagogiji

Promicanja stalnog profesionalnog razvoja i obrazovanja zaposlenih

Promicanja suradnje u nastavnoj praksi među učiteljima i učenicima

Moći će postaviti eTwinningovu oznaku kvalitete na svim promotivnim i informativnim materijalima.

Ponosno možemo koristiti eTwinning oznaku škole na web stranici naše škole.