Zlatne diplome natjecanja Dabar 2023.
Autor: Josip Reić, 27. 11. 2023.

I ove godine OŠ Meje je sudjelovala na natjecanju iz računalnog i logičkog računalnog Dabar.

Republika Hrvatska je od 2016. godine uključena u međunarodnu inicijativu Bebras (Dabar) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i  u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja, a od 2016. u izradi zadataka sudjeluju i hrvatske učiteljice i učitelji.

U natjecateljskoj atmosferi učenici su stvarali strategije za analiziranje i rješavanje te programiranje, a sve kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka. U 40 minuta trebalo je riješiti 12 zadataka.

S ponosom ističemo naših 8 učenika koji su se plasirali među 10% najboljih učenika u Republici Hrvatskoj te time osvojili zlatne Dabrove diplome:

• Kategorija Mikrodabar - 1. i 2. razred: Marieta B., Bruno B., Franči B. (mentor: Ani Silić)
  • Kategorija Milidabar - 3. i 4. razred: Lorena Ć., Petra M., Nikola Đ. (mentor: Josip Reić)
  • Kategorije Kilodabar i Megadabar - 5. i 6. te 7. i 8. razred: Lovre V. i Marta M. (mentor: Nina Mikelić)

Čestitamo svim natjecateljima te se radujemo novim dabroizazovima u 2024. godini.