PROZORI U SVIJET UMJETNOSTI
Autor: Sanja Mamić, Ivana Antunović, 3. 11. 2023.

Početkom svibnja, školske godine 2022./2023., naša učenica Rina D. (7.b), uz mentorstvo učiteljice likovne kulture Ivane Antunović,  prijavila se na likovni natječaj - projekt namijenjen učenicima i studentima -"Prozori u svijet umjetnosti“ (Povijesna i kulturna baština Splitsko-dalmatinske županije) Sveučilišta u Splitu i Splitsko-dalmatinske županije.
Cilj projekta bio je poticanje i njegovanje kulturne baštine kako bi se kod djece razvila ljubav i svijest prema njoj.. Naglasak je bio na izvrsnoj prilici za sve učenike i studente koji se mogu kreativno izraziti u likovnoj umjetnosti, a kroz svoj rad ujedno i istražiti vrijednost i bogatstvo baštine Splitsko-dalmatinske županije.
Likovni rad Rine sada krasi zid Sveučilišne galerije zajedno sa pristiglim radovima drugih učenika i studenata.
                                                                                                           Bravo, Rina !

Izložba se može pogledati do 7. studenoga, a tu je i virtualna izložba na YouTube kanalu Sveučilišta na POVEZNICI.
Pozivnica za izložbu