HMOK 2023.
Autor: Ana Ostojić, 13. 10. 2023.

Hrvatsko matematičko društvo

Osnovna škola Meje, kao partner,

organiziraju 2. kolo HMOK-a

Čestitamo svima na postignutom uspjehu u 1. kolu natjecanja kojim su stekli pravo sudjelovanja u 2. kolu HMOK-a. Natjecanje će se za učenike Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije održati

u četvrtak, 19. listopada 2023. s početkom u 14:30 sati

u Osnovnoj školi Meje, Gunjačina 1, Split.

Vrijeme pisanja je 3 sata (180 minuta).

Molimo natjecatelje da budu pred glavnim ulazom najkasnije u 14:15. U Opširnije možete pročitati KRATKE NAPOMENE ZA NATJECATELJE drugog kola HMOK-a

Sve informacije  pratite na poveznici https://natjecanja.math.hr/hmok/

Škola domaćin će osigurati sendvič i vodu.

Dobro došli u našu školu, dobro došli na natjecanje! Sretno!

KRATKE NAPOMENE ZA NATJECATELJE drugog kola HMOK-a

Natjecanje se održava 19.10.2023. s početkom u 14:30 sati.

Vrijeme pisanja je 3 sata (180 minuta).

Prije početka natjecanja:

• Učenici trebaju doći na mjesto održavanja natjecanja najkasnije 15 min prije službenog početka natjecanja.
  • Učenici prije početka natjecanja trebaju odložiti ugašene mobitele na zasebnu klupu ili u kutiju koju čuva dežurni nastavnik.
  • Učenici će rezultate dobiti putem e-pošte najkasnije 23.10.2023., a eventualne žalbe trebaju poslati na hmok.zalbe@gmail.com do 24.10.2023. u 12:00 sati. Sve pojedinosti objavljene su na web stranici https://natjecanja.math.hr/hmok/ .
  • Učenicima se dijele testovi te prazni papiri i to pet A4 bijelih papira sve s pečatom škole. Na svaki dobiveni papir učenici trebaju napisati IME i PREZIME (velikim tiskanim slovima) i razred (4., 5. ili 6.). Zadaci se rješavaju na bijelim, pečatiranim papirima isključivo na jednoj strani.  Na zahtjev, učenicima se dijele dodatni papiri s pečatom škole.
  • Svi učenici u prostoriji počinju u isto vrijeme rješavati test.
  • Učenike treba obavijestiti da je dopušteno postavljanje pitanja.
  • Učenicima je dopušteno korištenje vlastitog pribora za pisanje i crtanje. Nije dopušteno koristiti džepno računalo, kutomjer niti tablice s formulama.

Za vrijeme natjecanja:

• Učenici imaju pravo koristiti toalet, uz najavu i uz pratnju dežurnog nastavnika.
  • Učenici imaju pravo postaviti pitanje ili tražiti da im se definira bilo koji pojam iz zadatka.
  • Učenička pitanja i odgovori iznose se na glas za cijelu prostoriju.
  • Učenici smiju završiti s pisanjem prije isteka vremena, predati test te se udaljiti iz prostorije.
  • Učenici trebaju predati sve papire koje su dobili za rješavanje, kako korištene, tako i prazne. Učenici smiju ponijeti jedino papir sa zadacima.
  • Učenici trebaju napisati ime i prezime na svaki predani papir.