Započele prijave na EDIT Code School 2023./24.
Autor: Josip Reić, 10. 9. 2023.

Dragi učenici šestih, sedmih i osmih razreda, poštovani roditelji,

Započele su prijave za 7. generaciju EDIT CodeSchool 2023./2024. -  besplatnu školu primijenjenog programiranja za osnovnoškolce i srednjoškolce. EDIT CodeSchool najveća je, besplatna škola primijenjenog programiranja u Hrvatskoj, koju u sklopu aktivnosti Digitalne Dalmacije organizira Splitsko-dalmatinska županija i tako popularizira developerske vještine i IT zanimanja.

U toku s tehnološkim novitetima te u suradnji sa splitskim IT firmama EDIT CodeSchool omogućuje mladima obrazovanje za najperspektivnija zanimanja današnjice. Više od 3000 polaznika već je odabralo ovu školu tijekom posljednjih šest godina jer ovaj program učenike priprema za bolju poziciju na tržištu rada, a omogućuje im i bolji start prilikom upisa na fakultet računarstva, informacijskih tehnologija i sl.

Novost ovogodišnjeg EDIT-a je novi tečaj za osnovne škole Osnove kibernetičke sigurnosti u kojem je cilj učenje osnovnih koncepata kibernetičke sigurnosti, sigurnog ponašanja na internetu, ali i promicanja tjelesne aktivnost i timskog rada kroz igre koje će pratiti svaku obrađivanu temu.

Prijave za ovogodišnji EDIT CodeSchool otvorene su od 4. do 22. rujna 2023. godine na http://digitalnadalmacija.hr/edit