Svečana završnica EDIT Code School-a 2022./2023.
Autor: Josip Reić, 13. 5. 2023.

U subotu, 13. svibnja 2023. na Prirodoslovno - matematičkom​fakultetu u Splitu održana je završna svečanost ovogodišnjeg EDIT Code School-a, najveće besplatne škole primijenjenog programiranja. Ove godine izrađivali smo inteligentne web aplikacije koje se temelje na umjetnoj inteligenciji. Učenici su naučili osnove HTML-a, CSS-a, JavaScripta te su se upoznali s umjetnom inteligencijom, a na kraju izradili i vlastite projekte temeljene na UI i računalnom vidu.

Među nagrađenim radovima su i projekti naših učenika. U kategoriji Osnovni RIWA 1 tečaj nagradu je dobio učenik 7. b razreda Duje Lovrinčević (mentor Josip Reić) koji je izradio inteligentnu web aplikaciju koja prepoznaje domaće životinje. U kategoriji RIWA 2 napredni tečaj, nagradu je dobio učenik 8. a razreda Fabjan Marasović (mentor doc. dr. sc. Goran Zaharija, PMF Split). Čestitamo Fabjanu i Duji, kao i svim polaznicima ovogodišnjeg EDIT-a u našoj školi koji su uspješno završili tečaj i izradili pametne aplikacije.

EDIT CodeSchool škola je primijenjenog programiranja čiji je cilj popularizacija IT zanimanja, a kroz čiji se višegodišnji program velik broj učenika ima priliku kvalitetno upoznati s developerskim vještinama. Do sada je educirala više od 3000 učenika u više od 30 osnovnih i srednjih škola županije, dajući priliku i onima u najudaljenijim i malim sredinama. OŠ Meje u projektu sudjeluje već četvrtu godinu. Najavljen je i EDIT School 2023./2024. s temom računalne sigurnosti.

Više informacija ovdje.