Dan sigurnijeg interneta
Autor: Sanja Mamić, 9. 2. 2021.

Dan sigurnijeg interneta obilježavamo s ciljem promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.

Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji Internet.“

Poštujući epidemiološke smjernice ove godine organiziran je u virtualnom okruženju. Ovo je jedinstvena prilika da upravo u online kontekstu radimo na promicanju važnosti zaštite djece i mladih na internetu.

U razdoblju od 9.00 do 19.00 sati na sam dan provedbe, djeca i mladi mogu sudjelovati u  nagradnom online kvizu putem mobilne aplikacije te unaprijediti svoje znanje o sigurnosti na internetu.

Sve detalje možete pronaći na poveznici

Iz godine u godinu, sve veći broj ljudi uključuje se u obilježavanje Dana sigurnijeg interneta, a samim time se širi i svijest o važnosti sigurnog provođenja vremena u online okruženju.