29.11.2021. 09:39
Posjetite Učionicu budućnosti u sklopu izložbe Predmet: Hrvatski
Od 1. do 8. prosinca 2021. godine u Galeriji Klovićevi dvori održavat će se Učionica budućnosti na kojoj će se odvijati radionice za učenike i nastavnike. Na radionicama će se ... The post Posjetite Učionicu budućnosti u sklopu izložbe Predmet: Hrvatski appeared first on CARNET .

Sudbina Anne Frank - školski projekt
Autor: Ivana Hrga, 4. 2. 2021.

Početkom drugog polugodišta učenici viših razreda naše škole vrlo aktivno su sudjelovali u školskom projektu povodom obilježavanja Međunarodnog dana sjećanja na žrtve holokausta, unatoč tome što se tog tjedna nastava održavala na daljinu. Ove godine zajednička tema svim učenicima bila je sudbina Anne Frank, a tema se obrađivala  slojevito i sukladno uzrastu učenika.

Projekt su osmislile i koordinirale Ana Ostojić, Marijana Zaro i Ivana Hrga. U projekt su uključeni učitelji Povijesti, Hrvatskog jezika, Likovne i Glazbene kulture kao i svi razrednici. Učenici su tijekom cijelog tjedna od 25. do 29. siječnja na nastavi slušali o povijesnim okolnostima i događajima iz toga razdoblja, o antisemitizmu i sudbini Židova, a osobito o tragičnoj sudbini obitelji Frank. Čitali su isječke iz Anninog dnevnika, a potom su i sami zapisivali svoje misli, potaknuti svime što su čuli. Njihove misli i razmišljanja možete pročitati u digitalnoj knjizi nastaloj kao rezultat projekta.