Pretežno vedro
Autor: Marijana Polić Kuko, 7. 11. 2018.

Učenici osmih razreda generacije 2017./2018.su kao projektni zadatak na nastavi informatike izradili zabavno-edukativni web-portal.

Od društvene igre "Pretežno vedro" koja se koristi u istoimenom natjecanju iz emocionalne pismenosti su izradili portal sa igrom „Pretežno vedro“.

WEB-portal je izrađen u suradnji sa Nastavnim zavodom za javno zdravstvo Splitsko – dalmatinske županije, Službom za mentalno zdravlje pa je i objavljen na njihovim stranicama. Pretežno vedro

Igrajući ovu igru možete učiti kako što bolje prepoznati vlastite i tuđe osjećaje, kako reagirati u sukobu, kako što bolje upoznati sebe i druge te brojne druge teme iz ovog područja.

Učenici su se podijelili u timove: svaki tim je izradio web-stranice na temelju kartica igre, sve stranice smo objedinili, ubacili animirane dijelove, provjerili sve hiperveze i gramatičku ispravnost.

Neki učenici su se dodatno istaknuli: Petar B., Korina R., Karla V., Nina V., Paula P., Eva K., Morgan M, Nediljko Č.

Nadamo se da ćete se zabaviti igrajući ovu igru a ponešto i naučiti.

Reportaža HRT-a

"Pretežno vedro" - igrica za mentalno zdravlje djece u školama