Pjevaj, sviraj, pleši: Tradicijska glazba i The Beatles
Autor: Marko Čupić, 15. 10. 2021.

Ove školske godine učenici naše škole će sudjelovati u projektu Pjevaj, sviraj, pleši: Tradicijska glazba i  e- Twinnig projektu Pjevaj, sviraj, pleši- The Beatles. Svrha projekata je suradnja učenika i razmjena iskustava na međužupanijskoj, državnoj i međunarodnoj razini.

Cilj projekta TRADICIJSKA GLAZBA je poticati učenike na istraživanje, osvijestiti važnost glazbe i plesa u istraživanjima o tradicijskoj glazbi (pjevanje,  sviranje, slušanje, ples, narodni običaji, narodne nošnje), glazbeno-plesne aktivnosti, razvoj pjevačkih, sviračkih, stvaralačkih glazbenih i plesnih sposobnosti, razvoj ritma i motorike, psiholoških, socijalnih, kognitivnih sposobnosti, međusobna suradnja učenika i razmjena iskustava

Učenici će se poticati na istraživanje i osvješćivanje važnosti glazbe  grupe THE BEATLES  (kroz pjevanje, sviranje, slušanje, ples, nastanku benda, istraživanje o modi u vrijeme djelovanja grupe, izrađivanje top ljestvica te povezivanje sa likovnim izričajima uz poticanje na kreativnost).

Najava_projekta-_Beatles,_OS_Meje_2021.-22..pdf (1.44 MB)