Glazbeni kreativci
Autor: Marko Čupić, 17. 5. 2021.

Stvaralačke glazbene aktivnosti uz poticanje djetetove kreativnosti, imaju značajan utjecaj na njegov glazbeni razvoj kao i razvoj divergentnog mišljenja. Glazba takvim aktivnostima predstavlja sredstvo djetetova izraza i bolje komunikacije sa svojom okolinom. Slobodno iznošenje vlastitih ideja i emocija kroz doživljaj glazbe pridonosi dječjem samopouzdanju, razvoju mašte i kreativnosti te utječe na djetetov cjeloviti razvoj. Uz to, kreativni glazbeni izričaj dovodi do osjećaja sreće, veselja i zadovoljstva.

Nakon što su usvojili osnove notnog pisma i sviranje na melodijskom glazbalu učenici 4. razreda su u drugom polugodištu imali zadaću osmisliti tekstove i melodije vlastitih pjesama. Trebalo je truda, vremena, međusobne pomoći i savjeta učenika i učitelja. Pjesme su oživjele u računalnom programu, a nakon toga je nastala ova digitalna pjesmarica. Tko zna, možda se među ovim našim kreativcima krije i neka buduća skladateljica ili tekstopisac…